M270HW02 V1

| Panel Model | M270HW02 V1 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,27.0 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| M270HW02 V1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | MVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 597.6×336.15 mm |
| Outline | 630×368.2×12 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 5000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 7/5 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 18S4P WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO M270HW02 V1.
AUO M270HW02 V1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO M270HW02 V1 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO M270HW02 V1 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO M270HW02 V1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO M270HW02 V1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO M270HW02 V1 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO M270HW02 V1 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO M270HW02 V1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "M270HW02 V1"
- AUO M270HW02 V1
- M270HW02 V1 datasheet
- M270HW02 V1 image
- M270HW02 V1 price
- M270HW02 V1 distributor
